#C2ZUT

Do niedawna widziałam siebie jako osobę, która nie za wiele w życiu robi, jakoś bardzo się nie udziela, nie wychodzi do ludzi itp. I raczej w mojej głowie było to coś, czego nie lubiłam, dołowało mnie to i przygnębiało.
Do czasu, aż napisałam sobie CV.
Znalazłam na jednym portalu wzór, w którym wypełniało się swoje dane w rubrykach, a potem z tego generowało dokument.
Kurde, wyszły mi tego ponad trzy strony! Tego, gdzie pracowałam, co robiłam, co umiem, co lubię...
Muszę przyznać, że fajne to doświadczenie. To nie tak, że teraz jestem z siebie jakoś niesamowicie dumna i odmieniło się moje życie – nie, ale odrobinkę więcej dobrego w sobie zobaczyłam.
Bardzo Wam polecam taki eksperyment. Nawet jeśli nie szukacie teraz pracy ;))
Hvafaen Odpowiedz

3 strony CV czy „aplikacje” do pracy? Bo sorki, ale 3 strony CV nie mogą być dobre. Ono ma być treściwe i krótkie. Nie powinno tam być dosłownie wszystko co lubisz.

Domandatiwa

Istnieje szansa, że po zobaczeniu dokumentu oprócz odczucia zadowolenia ze swojej osoby autorka wzięła się za przeredagowanie dokumentu. W każdym razie uważam, że byłby to dobry pomysł.

Velasco Odpowiedz

Nie wiem jak na to patrzą rekruterzy, ale dla mnie CV na więcej niż stronę wygląda dziwnie. Ok, jak ktoś ma bardzo duże i różnorodne doświadczenie zawodowe, wiele różnych kursów, specjalnych uprawnień i to wszystko nie mieści się na jednej stronie, to mogą być 2.
Upychanie na siłę byle czego, przesadne ubarwianie, czy dodawanie rzeczy nieistotnych - np. jaką podstawówkę skończyłaś, nie jest zbyt dobrze postrzegane.

Domandatiwa

@Velasco O podstawówce, moim zdaniem, można napisać, jeśli ubiega się o posadę w tej właśnie placówce, lub ewentualnie jeśli wie się, że dla rekrutera jest to bardzo ważne i pozytywne miejsce.

Ambiwalentnie136

Dlatego piszę się cv w danym kierunku. Nie piszesz o wolontariacie w schronisku kiedy ubiechasz się o stanowisko szefa kuchni

budyn4 Odpowiedz

A ja jestem z drugiej strony i po zobaczeniu mojego CV czuję się gorzej

Meanness

I tak na pewno ma Pan(i) lepsze CV niż ja^-^" Większość czasu w szpitalu i jest tylko staż, 10 lat pusto, znowu staż gdzie indziej i na razie nie mogę nawet nic nowego znaleźć^-^" Do tego jeszcze przerwane studia, więc kompletnie nic ciekawego. Ale! Powoli kończę narzekać, załatwiam kopię matury i idę na inne studia niż te przerwane^^ A skoro siedzę w domu to wysyłam wiersze na konkursy poetyckie i piszę książkę, żeby może z tego jakieś pieniądze były i żeby nie narzekać, tylko coś, cokolwiek, robić^^ Więc Pan(i) jest na pewno o wiele lepszym i ciekawszym człowiekiem niż ja^^

Doombringerpl

Ja tam nie wiem. Moje CV jest krótkie. Wykształcenie średnie techniczne, i 16 lat pracy jako automatyk w Polsce i za granicą. Trochę mnie tylko zastanawia, czemu do mnie rekruterzy dzwonią skoro w każdej z ich ofert wymagane jest minimum wyższe wykształcenie, i wiedzą doskonale, że ja go nie posiadam...

radiant Odpowiedz

Słaby portal, że aż tak długie cv wyszło

JamesWalker Odpowiedz

Idealny przykład jak my sami potrafimy się nie doceniać.

Dodaj anonimowe wyznanie