#mMNZd

W moim mieście zdarzył się wypadek. Niestety tak się złożyło, że znalazłam się w złym miejscu o złej porze i stałam się jedną z ofiar. W szpitalu dość szybko okazało się, że doznałam amnezji. Lekarze dają mi dość dużą szansę na odzyskanie pamięci, ale na razie wracają do mnie tylko nic nie znaczące urywki. W każdym razie powiedziano mi, że powinnam oglądać jakieś prywatne zdjęcia, zapiski itp. Siostra podpowiedziała mi, że pisałam pamiętnik. Wskazała mi odpowiedni zeszyt i zostawiła mnie samą. 
Nie pisałam w tamtym pamiętniku zbyt wiele. Głównie pisałam daty, pod którymi wklejałam jakieś rzeczy. Znalazłam np. moje wyniki egzaminów z gimnazjum, plan lekcji z liceum, bilet z koncertu Twenty One Pilots. Dotarłam w końcu do ostatniej daty (sprzed około pół roku). Nic tam nie zostało wklejone, ale za to znalazłam tekst:
„Chciałabym zapomnieć. Obudzić się następnego dnia i po prostu nic nie pamiętać”.
Naprawdę przerażają mnie te słowa. Nie mam pojęcia, co one znaczą.

Przynajmniej spełniło się moje głupie pragnienie.
sea Odpowiedz

Porządnie się zastanów, czy chcesz drążyć i dowiedzieć się, co znaczą te słowa. Możesz ruszyć dalej bez ograniczeń, które miałaś wcześniej (tak wnioskuję ze słów pamiętnika). Wiadomo- ciekawość jest silna, ale czasem lepiej ją gdzieś zakopać. Niezależnie od wybory bądź szczęśliwa!

Dragomir

Bez tożsamości, w dorosłym wieku lub przynajmniej nastoletnim? Spróbuj sam/a. Powodzenia.

DzieckoRosemarry Odpowiedz

Dobry temat na film.

muszedodackomentarz Odpowiedz

Nie masz tam może zapisanego loginu i hasła na anoninowe? Gdybyśmy znali nazwę użytkownika, może byśmy coś o Tobie mogli powiedzieć

OMBoze

I nagle takie BUM, azor któremu po wypadku odyebało ;p

Szlag

Wyje ze śmiechu. :D

Niestety nie. Założyłam konto, żeby dodać to wyznanie, ale nie wiem czy jakieś wcześniej miałam.

Dragomir

Ale dlaczego masz męskiego nicka? Nigdy tego nie rozumiem. No chyba że ktoś ma problem z tożsamością, nie zgadza się z płcią, genetyką, gatunkiem itp. Wtedy powinien poszukać lekarza, ale nie od eksperymentów hormonalnych i operacji a od głowy.

karlitoska

Dragomir bez przedimka ,,man” to po angielsku człowiek

FitzChivalryFarseer

Message to także czasownik, więc można to również czytać jako tryb imperatywny: napisz człowieku!

TARDIS Odpowiedz

Ja bym nie drazyla co oznaczaly te slowa, musialo byc to cos zlego, a jak nie pamietasz to lepiej sie nad tym nie zastanawiac, bo nagle sie jeszcze przypomni.

14255 Odpowiedz

Hm..no, spróbuj się z tego cieszyć - nie pamiętasz czegoś, co najprawdopodobniej było dla Ciebie wielkim obciążeniem, skoro chciałaś zapomnieć. Może jakaś nastoletnia miłość? O różnych rzeczach się tak pisze.

fletoweLove Odpowiedz

Najlepszy dowód na to, że trzeba uważać na to, co się mówi, myśli i czego się pragnie

panHilary

O tak, świeta racja!

Czaroit Odpowiedz

Wiesz, poza tym, że faktycznie może się za tym kryć jakaś poważna trauma, to równie dobrze może to być zwykła błahostka. Często przypisujemy ogromną wagę do czegoś, co nas bardzo zawstydziło, choć nikt poza nami nie zwrócił na to większej uwagi.
Chcemy zapomnieć o tym, że puściliśmy głośnego smrodliwego bąka przy kimś, kto nam się bardzo podoba. Że szłyśmy z plamą okresową na tyłku przez pół miasta, nie wiedząc o niej. Że ktoś nam ubliżył publicznie, ktoś się z tego zaśmiał, a my nie umieliśmy się ogryźć.
Itp. duperele. które na dany moment wydają się ogromnym dramatem.

A czasem jest to złamane serduszko, bo jakiś piękny, cudowny ktoś nami wzgardził. I nie ważne, że za rok na samą myśl o tej osobie będziemy się serdecznie śmiać, nie rozumiejąc, co żeśmy w niej widzieli. Ale tu i teraz bardzo boli i chcemy po prostu ZAPOMNIEĆ.

Nie wiemy, co stało za Twoim wpisem. Jednak nie musi on koniecznie oznaczać traumy. Dlatego nie ma co przywiązywać do niego teraz ogromnej wagi i się nim na zaś przerażać.

I jeszcze coś. Takie rzeczy pisze albo mówi mnóstwo ludzi. Wiele razy w życiu. W trudnych, bolesnych, zawstydzających momentach swojego życia, kiedy nie potrafią poradzić sobie ze swoimi emocjami. Pewnie połowa anonimowiczów palnęła kiedyś coś podobnego. :)

L0SER Odpowiedz

Może miałaś jakieś traumatyczne przeżycie, jak gwałt czy coś innego.
Ogólnie to dobry pomysł na książkę - może kiedyś napiszesz na podstawie swoich przeżyć? :)

Dragomir

O ile sobie przypomni oraz ma talent do pisania.

Kokospol Odpowiedz

Jest kilka głównych kandydatów ; że zostałaś zgwałcona , byłaś świadkiem przestępstwa szczególnie ze strony kogoś bliskiego , bądź wyrządziłaś komuś krzywdę, plus ewentualnie ktoś Ciebie skrzywdził w inny sposób.

Generalnie nic dobrego i na Twoim miejscu cieszyłbym się z niepamięci. Pocieszę Cię , że jeśli masz spokojną naturę to raczej ty sama nic złego nie zrobiłaś.

Megg16

Jest jeszcze jeden dość mocny i myślę że o wiele bardziej prawdopodobny kandydat: błahostka wyolbrzymiona do rangi tragedii.
Kto nigdy nie dramatyzował z powodu czegoś na myśl o czym dzisiaj uśmiecha się z politowaniem nad samym sobą, niech pierwszy rzuci kamień.

Dodaj anonimowe wyznanie