#WPUUX

Mój wujek jest jednocześnie moim chrzestnym. Przez całe moje życie nie dostałem od niego ani jednego prezentu. Nic. Absolutnie nic. Zawsze tylko powtarzał, że rola chrzestnego nie polega na kupowaniu prezentów. Niby miał rację. Chrzestny ma dbać o przekazanie wiary, a nie o zaopatrzenie finansowe

Ten wujek ma teraz dorosłą już córkę, która niedawno urodziła dziecko. Oczywiście zostało ono ochrzczone.

Siedzimy razem wszyscy przy stole, a wujek nachyla się do mojego ucha i szepcze: „To żenujące, jak mało pieniędzy dostała moja wnuczka od chrzestnego”.

Co za niespodziewana zmiana poglądów! Powinien zostać politykiem.
radiant Odpowiedz

Trzeba było mu odpowiedzieć, że córka jego siostry też mało dostawała od chrzestnego.

Evrard Odpowiedz

Czy wy nie przesadzacie? W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć chrzestnego , szczególnie w dużych miastach. Może wujek się zgodził dla świętego spokoju bo nikt nie chciał to dlaczego ma jeszcze tracić finansowo?

Postac

Jeśli sam nie dawał prezentów, to czemu oczekuje od innych?

ohlala

Jakbyś tak jeszcze rozumiał to, co czytasz... Wujek może i został chrzestnym dla świętego spokoju, ale nie ma w takim razie prawa wymagać od innych chrzestnych, żeby cokolwiek dawali jego wnuczce.

AvusAlgor Odpowiedz

Oj, bo tylko wymagasz. Jak wiesz, że spotkacie się z wujkiem, to ka KAŻDYM razem przygotowuj dla niego prezent, np. 50 zł w kopercie i dawaj mu, ale tak, żeby wszyscy widzieli. Obserwuj reakcję. Uśmiechaj się miło. Dobro wraca.

psychodreamer Odpowiedz

Dlatego ja się nigdy nie zgodzę na zostanie czyjąkolwiek chrzestną. Dodatkowo nie przepadam za dziećmi ani nie jestem religijna.

Dodaj anonimowe wyznanie